Krem na cienie pod oczami – kilka rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał problem z cieniami pod oczami. Istnieją różne powody, dla których czasem budzimy się z tzw. „workiem” pod okiem, jednak najważniejsze, to być przygotowanym na taką ewentualność i wiedzieć, jak jej zapobiec.

Skąd się biorą przebarwienia pod oczami?

Cienie pod oczami najczęściej pojawiają się przez zbyt małą ilość snu. Czasem wystarczy kilka godzin snu za mało, by obudzić się z opuchlizną na twarzy. W takiej sytuacji najlepiej najpierw przemyć skórę bardzo zimną wodą, a po osuszeniu twarzy wklepać pod oczy krem. Ważne są tutaj dwie kwestie: pierwsza – położyć krem pod oczy, to znaczy jakieś dwa centymetry poniżej oka, a nie bezpośrednio w miejscu, gdzie kończy się powieka. Tylko w ten sposób posmarujemy skórę tam, gdzie faktycznie powstają cienie. Stosując krem bezpośrednio pod powieką, narażasz się na pieczenie skóry (krem może się przedostać do oka).

Druga kwestia – jeśli notorycznie męczysz się z cieniami pod oczami, poszukaj kremu z chłodzącym aplikatorem. Zimny (najczęściej metalowy) aplikator sprawia, że opuchlizna nieco się zmniejsza.
Cienie pod oczami to jednak nie tylko efekt braku snu, ale również złego odżywiania lub problemów z organami wewnętrznymi. Obrzęki pojawiają się często wtedy, gdy mamy problem z wątrobą, nerkami lub pęcherzem. Czasem są również wynikiem wyniszczających diet odchudzających (i postępującą za nimi anemią). Jeśli męczysz się od dłuższego czasu z cieniami i nie pomagają na nie żadne specyfiki, wykonaj badania krwi i upewnij się, czy wszystko jest w porządku. Umów się również na wizytę do lekarza, żeby skontrolować stan zdrowia.

Jak wybrać dobry krem?

Przede wszystkim zwróć uwagę na kategorię wiekową. Kremy pod oczy są już produkowane w seriach przeznaczonych dla dwudziestolatek i to właśnie te kosmetyki często skupiają się na cieniach pod oczami, ponieważ w tak młodym wieku zwykle nie mamy jeszcze do czynienia ze zmarszczkami (a na tym najczęściej skupiają się kosmetyki 30 i 40+). Wybieraj kremy z dużą ilością przeciwutleniaczy i witaminą E, zwaną „witaminą młodości”. Istotna jest również witamina C, ponieważ to ona odpowiada za stan naszych naczyń krwionośnych (ale jeśli masz też problemy np. z pękającymi naczynkami, poza kremem zacznij przyjmować witaminę C w tabletkach, efekty będą widoczne znacznie szybciej; możesz również jeść paprykę i pić sok z czarnej porzeczki).

Jak aplikować krem pod oczy?

Krem na cienie pod oczami najlepiej stosować rano i wieczorem. Rano dla nawilżenia i jako bazę przed nałożeniem korektora rozświetlającego, a wieczorem dla regeneracji i dla zapobiegania powstawania opuchlizny.

Szybka pomoc na cienie pod oczami

Gdy już zaaplikujesz krem na cienie pod oczami, koniecznie zadbaj o uzupełnienie poziomu wody w organizmie. Odwodnienie przyczynia się do powstawania przebarwień pod okiem i obrzęków. Postaraj się zawsze przed śniadaniem wypić szklankę wody (a nawet dwie!), ponieważ po nocy organizm potrzebuje większej ilości nawodnienia.